موارد امنیتی

جهت پیشگیری و بروز هر گونه مشکل خواهشمند است نکات امنیتی ذیل را به دقت مطالعه نمائید:

1- جهت حفظ پنل کاربری خود از رمز عبور مناسب و غیرقابل حدس زدن استفاده نمائید؛ رمز عبور مناسب باید حداقل 8 کاراکتر ترکیبی از اعداد، حروف و علائم و نشانه های خاص مانند ! ، + ، $ ، % و ... باشد.

2- در حفظ و نگهداری رمز عبور خود نهایت دقت را داشته باشید و از در اختیار گذاشتن رمز عبور به افراد غیر مطمئن خودداری نمائید.

3- رمز عبور خود را در اولین ورود به سیستم و همچنین بصورت دوره ای حداکثر هر 6 ماه یکبار تغییر دهید.

4- از ذخیره کردن نام کاربری و رمز عبور در محیط مرورگر اینترنتی خودداری شود.

5- حتماً از نرم افزارهای ضدویروس مناسب و بروز جهت محافظت از سیستم خود بهره ببرید.

6- وبسایت صندوق قرض الحسنه فاطمیه (س)ازنا هیچوقت اطلاعات کاربری ورود به سیستم و یا اطلاعات کارت بانکی شما را چه بصورت ایمیل، پیامک و یا به هر نحو دیگر درخواست نخواهد کرد و این اطلاعات کاملاً شخصی و محرمانه تلقی میشود. (چنانچه ایمیل و یا پیامک مشکوکی در این زمینه دریافت کردید موارد را سریعاً به وبسایت و یا شعبات جهت پیگیری اطلاع دهید)

7- ایمیل معرفی شده به سیستم جهت بازنشانی و یا تغییر رمز عبور سیستم و همچنین مکاتبات الکترونیکی بین صندوق و شخص شما در نظر گرفته شده، بنابراین از در اختیار گذاشتن رمز عبور ایمیل خود به افراد غیر خودداری نموده و در صورت بروز هر گونه مشکل در مدیریت و یا دسترسی به ایمیل خود هر چه سریعتر به صندوق اعلام نمائید تا نسبت به تغییر و جایگزینی ایمیل اقدام شود.

8- به پیامهای صفحه اصلی کاربری و بخشهای مختلف سایت بخصوص موارد امنیتی و اخطارها توجه نمائید.

9- تمامی مراجعات و بازدیدهای شما توسط سیستم ثبت و قابل پیگیری است.

10- در صورتی که پس از ورود به سیستم با مراجعه به بخشهای مختلف با صفحات محدودیت در سطح دسترسی مواجه شدید از بارگذاری مجدد صفحات خودداری نمائید. این موضوع ممکن است بدلیل نداشتن سطح دسترسی کافی و یا خروج از سیستم بصورت اتوماتیک و یا خروج دستی توسط خودتان رخ داده باشد، مجدداً وارد سایت شوید.

11- حتی الامکان از ورود به سیستم در کافی نت ها و یا مراکز عمومی خودداری نمائید در غیر اینصورت پس از اتمام کار حتماً از صفحه کاربری خود خارج شوید. (قابل ذکر است سیستم جهت حفظ امنیت کاربریتان، 15 دقیقه بعد از آخرین استفاده بصورت اتوماتیک شما را از سیستم خارج خواهد کرد)

12- از در اختیار گذاشتن رمزهای عبور خود به افراد غیرقابل اطمینان خودداری کرده ونسبت به نگهداری گذرواژه های خود کوشا باشید.

13- در صورت سهل انگاری در مدیریت کاربری تمام عواقب بعهده مشتری بوده و چنانچه از این طریق ضرری متوجه صندوق قرض الحسنه فاطمیه (س)ازنا گردد مشتری متعهد به جبران خسارت خواهد بود.

14- حتماً هنگام پرداخت اقساط بصورت اینترنتی و یا واریز به حساب اینترنتی موارد امنیتی استفاده از درگاه را رعایت نموده و قوانین مربوطه را مطالعه نمائید.

توصیه های پلیس فتا برای جلوگیری از کلاهبرداری در پرداخت‌های اینترنتی:

1- برای پرداخت آنلاین به جای باز کردن درگاه_بانکی با استفاده از موتورهای جستجوگر، باید نشانی دقیق سایت را در نوار آدرس وارد کنید.

2- درسایت های اصلی http دارای پسوندsاست ولی سایت‌های فیشینگ وجعلی این پسوند را ندارد.

3- پس از ورود به صفحه پرداخت، یک بار به صورت آزمایشی از صفحه خارج شده و مجدد وارد شوید در صورت تغییر نکردن حروف و اعداد انگلیسی در تصاویر_امنیتی، از ادامه عملیات خودداری کنید.

4- کاربر هنگام تراکنش_بانکی و ثبت اطلاعات مورد نیاز برای جابجایی پول، باید حداقل یک یا ۲ نوبت یکی از اطلاعات خواسته شده را اشتباه وارد کند چنانچه درگاه اینترنتی، اطلاعات اشتباه وارد شده را تایید کرد، کاربر برای پیشگیری هر گونه سوء استفاده احتمالی بلافاصله رمز کارت بانکی خود را تغییر دهد.